СВР со детали за сообраќајната несреќа кај Оровник

На осми февруари оваа година, во 18.45 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на селото Оровник, се случила сообраќајна незгода во која М.П. (23) и Л.С.(29), двајцата од Охрид, се здобиле со повреди констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Во незгодата учествувале товарно моторно возило кое го напуштило местото на настанот и патничките моторни возила „Опел Астра“ со охридски регистарски таблици, управувано од повредената М.П. и „Мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управуван од повредениот Л.С.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close