Сообраќајна несреќа кај Оровник, лесно повредени три лица

Вечерва околу 19 часот на магистралниот пат Охрид – Скопје во близина на селото Оровник, се случи сообраќајна несреќа помеѓу два автомобила и камион. Во несреќата лесно се повредени три лица и истите се префрлени во болницата Св. Еразмо.

СВР изврши увид на лице место.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close