(ВИДЕО) Две млади лица пренесени во болница од како со мотор се судриле со автомобил

Автомобил и мотоцикл се судрија вечерва на „Булевар Туристичка“ во Охрид.

Во сударот автомобилот излетал од коловозот и завршил на зелениот појас меѓу двете страни на булеварот, додека две млади лица кои се движеле со мотоциклот завршија во болница.

Нема прецизни инфромации за нивната состојба.

Секое лето мотоциклите се најбројни во сообраќајките во Охрид, а билансот на повредените и за заж загинатите во сударите и трагедиите со години наназад е поразителен.

ВИДЕО:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close