Прекин во водоснабдувањето поради дефект

Попладнево поради дефект на водоснабдувачкиот систем на улиците “8-ми Септември” и “Јане Сандански” дојде до прекин во водоснабдувањето.

Веднаш надлежните екипи излегле на терен при што се работи на санирање на настанатиот дефект.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close