(ФОТО) Страшна сообраќајка на патот Кичево-Охрид

Едно лице загина, а повеќемина се повредени во страотна сообраќајка што се случила пред половина час на патот Кичево-Охрид.   Несреќата е помеѓу „фолксваген пасат и „сузуки марути“ има повеќе повредени, а пожарникарите се обидуваат да го извадат возачот на „сузукито“.

„Несреќата се случи околку 14 часот на магистралниот пат во близина на кичевското село Добреноец. Во моменотв се врши убид на нестото на несреќата. Сообраќајот е во  привремен застој, вели за скопје 1 портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close