Пендаровски денеска ќе се сретне со Џафери

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се сретне со претседателот на Собранието Талат Џафери, на средба на која се очекува тие да разменат мислења за непотпишаните закони што Пендаровски ги наследи од Ѓорге Иванов.

Пендаровски минатата седмица ја имаше првата средба со премиерот Зоран Заев. Најавени се средби на Пендаровски и со другите лидери на политичкките партии во Македонија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close